Silný november 2017

Najsilnejší mesiac v našej päťročnej histórii. Najazdili sme cez 5000 km. Polovicu mesiaca časť nášho tímu pracovala z Poľska. Pracovali sme na kampani nového trnavského župana, vydali sme knihu rozprávok a vytvorili video pre nevidiacich.
Dátum uverejnenia: 2. decembra 2017

Kampaň #trnavskyzupan

Ponuky na politické spolupráce zvažujeme s opatrnosťou. Prináša to totiž isté reputačné riziko, ktoré neovplyvníte a s ktorým sa musíte vedieť vyrovnať. Našej firemnej filozofii je však prirodzený záujem o veci verejné a snaha prispievať k zmene. Nabrali sme preto odvahu a po úspešnej kampani trnavského primátora Petra Bročku sme sa rozhodli prijať ponuku spolupracovať na volebnej kampani Jozefa Viskupiča, kandidáta na predsedu Trnavského samosprávneho kraja. Teší nás, že aj táto spolupráca mala úspešné finále. V rámci kampane sme mali na starosti kreatívu a výrobu digitálneho obsahu. Stratégia, distribúcia a celkové vedenie kampane bolo v rukách inej agentúry. My v Cukru sme vymysleli logo, vytvorili oficiálne fotografie a vyrobili viac ako 20 videí. Okrem hlavného prezentačného videa sme vymysleli koncept vysvetľovacích a regionálnych videí.

V štyroch vysvetľovacích videách Jozef Viskupič predstavuje svoju víziu pre hlavné časti trnavského kraja. V regionálnych videách sme navrhli vytvorenie krátkych prezentačných videí o všetkých okresných mestách v kraji a o vybraných lokalitách. Bolo nerealizovateľné nakrútiť video o úplne každej zaujímavosti v kraji, v rámci selekcie sme sa však proporčne snažili pokryť celé územie. Nápad bol náš a inšpirovali sme sa heslom kampane: Spolu tvoríme kraj. Chceli sme ukázať, aké miesta tvoria kraj. Motiváciou bolo aj to, že ak by aj kampaň nevyšla, bude nás tešiť, ak cez videá dovzdeláme ľudí, čo všetko sa v ich regióne nachádza a ponúkneme inšpiráciu na výlet. Veríme, že naša práca tak získala aj iný rozmer a videá nestratia svoj význam ani po voľbách.

Voľby do VÚC sa konali 4.11., a preto tento projekt prezentujeme v rámci novembrovej rekapitulácie. Na kampani sme intenzívne pracovali už od leta 2017.

Detská kniha Kozmo a jeho dobrodružstvá

V roku 2015 sme začali aktívne spolupracovať s Centrum Slniečko, n.o., ktoré sa venuje práci s obeťami domáceho násilia. Dostali sme príležitosť vytvoriť krásny projekt Kozmo zameraný na prevenciu pred násilím medzi deťmi nižších vekových kategórií. Násilie sa totiž netýka len sveta dospelých. S násilím sa v jeho rôznych formách a prejavoch stretávajú aj deti v predškolských zariadeniach či na základných školách. Kozmo je skvelou pomôckou pre dospelákov, ako s deťmi hovoriť o vážnych temách ako je agresivita, kyberšikana či odmietanie detí, ktoré sú iné. Na začiatku v roku 2015 stála celá idea projektu, webstránka a animované videá. V roku 2017 sa podarilo projekt veľkolepo posunúť o niekoľko levelov vyššie. Napísali sme a vizuálne pripravili knihu príbehov z Kozmových ciest a vyvinuli plyšovú podobu kozmonauta Kozma. Nesmierne si vážime možnosť pracovať na takýchto zmysluplných projektoch.

Video pre nevidiacich a slabozrakých?

November priniesol aj jedno nové priateľstvo. Začali sme spolupracovať s neziskovou organizáciou Stopka n.o.. Zamysleli ste sa niekedy, ako nástup dotykových telefónov namiesto tlačidlových skomplikoval fungovanie nevidiacim a slabozrakým? Aplikácia COrvus ponúka riešenie. V novembri sme pracovali na redizajne jej loga a tvorbe animovaného vysvetľovacieho videa. Veríme, že video autorom pomôže získať nových partnerov pre ďalší vývoj a tiež že sa vďaka nemu o tejto možnosti dozvie väčší počet užívateľov. Výsledky tejto spolupráce odprezentujeme v najbližšie dni a týždne.

Menšie projekty aj dlhodobé spolupráce

V novembri sme pokračovali aj v spoluprácach s našimi dlhodobými partnermi Neoreal, s.r.o. alebo Green Foundation. Usilovne sme pracovali aj na vianočnej kampani pre strieborné hrkálky Greg & Rich.

ARVE Error: Invalid URL https://youtu.be/0X3wi6K4_60 in url

Veľmi nás teší aj skvelá spolupráca s Basta digital. Pracujeme na rozsiahlom projekte pre spoločnosť ELBA. V Cukru sme dostali na starosť redizajn, tvorbu množstva fotografií a viacerých prezentačných videí, ktoré budú súčasťou novej komunikácie spoločnosti.

November priniesol aj milú spoluprácu so Športovým gymnáziom Jozefa Herdu v Trnave. Vytvorili sme štýlové prezentačné video a do jeho výroby zapojili tím študentov. Spolu s našimi kamerami sme strávili aj tri dni na Jazierce.sk. Ak môžeme, radi pomôžeme. V novembri sme sa rozhodli svojou prácou podporiť Azylový dom Tamara v Trnave.

Vzdelávame sa, inovujeme

Dizajnérska časť Cukru tímu absolvovala v novembri DTP workshop a nadviazali sme novú spoluprácu s vach.print. Videotím strávil dva týždne v Poľsku, odkiaľ na diaľku pracoval a popri tom absolvoval odborný kameramanský festival Camerimage Festival. Aktualizovali sme aj technický park.

Máte asi už aj dosť to všetko čítať a verte, že to bolo celkom dosť aj realizovať. Vypichli sme najväčšie novembrové projekty, popri tom sme stihli ešte niekoľko “drobností” a drobností. Koniec roka prinesie ešte veľa pekných projektov. Tešíme sa napríklad na spoluprácu so spoločnosťou Continental Zvolen, finišujeme video pre Sygic, rozbiehame projekt s PDCS či video pre Slovenskú agentúru pre rozvoj investícií a obchodu – Sario. No a na začiatku januára 2018 cestujeme pracovne do Írska. Radosť žiť, radosť tvoriť. Baví nás to a veríme, že vás baviť sledovať to, čo vytvárame. Ďakujeme za podporu a tešíme sa na stretnutia pri ďalších projektoch. Koncu roka a deadlinom zdar!

Zdieľať