Ako sa točia videá počas pandémie?

Aký dopad mala na našu prácu koronakríza? Čo sme museli zmeniť a vymyslieť inak.
Dátum uverejnenia: 21. apríla 2020

 

V prvých týždňoch radikálnych obmedzení v našej krajine to bolo neisté pre všetkých. Nakrúcania boli zrušené alebo preložené na neurčito. Nakoľko sa naša agentúra venuje aj iným službám, energiu sme presunuli na komunikačné kampane alebo weby. S postupním uvoľnovaním a zlepšujúcim sa počasím rástol dopyt po obnove natáčaní. Kým na začiatku bolo samozrejmosťou rúško, dnes je súčasťou výroby čerstvý negatívny test, germicídne žiariče a pravidelná dezinfekcia všetkého.

Pri nakrúcaniach dodržujeme všetky hygienické a protipandemické opatrenia a zároveň rešpektujeme požiadavky klienta alebo lokácie, kde nakrúcame. Naša technika je po každej výrobe dezinfikovaná a pokiaľ je to možné, snažíme sa ísť na výroby v čo najkompaktnejšej zostave. V pandémii sme ako väčšina kreatívcov prešli zo štúdiovej „office“ práce na homeoffice. Okrem porád, stretnutí a brainstormingov na diaľku sme dištančne realizovali aj niekoľko nakrúcaní. Napríklad aj tak, že na výrobu išiel iba kameraman a režisérka sa pripojila cez videohovor alebo sme komplet rozhovory realizovali online. Príkladom takéhoto projektu je prípadová štúdia pre medzinárodného klienta International Finance Corporation. V tomto prípade sme všetky rozhovory s vrcholovými predstaviteľmi národných investičných agentúr na Balkáne realizovali prostredníctvom webovej aplikácie. Ak by nebola pandémia, bola bývala by nás čakala výdatná zahraničná pracovná cesta. Čo už. Človek mieni, korona mení.

Nech už máte akékoľvek špecifické požiadavky, vždy sa radi prispôsobime okolnostiam. Naša práca bola vždy o flexibilite. Korona na tomto nič nezmenila, iba nás motivovala vyskúšať nové možnosti.

Zdieľať