Nová éra, nové dobrodružstvá

Sme súčasťou medzinárodného projektu. Na Slovensku sme v tvorbe videí preškolili 10 neziskových organizácií.
Dátum uverejnenia: 19. decembra 2018

Okrem samotnej produkcie identít, webov a videí aj učíme. Robíme školenia a workshopy v audiovizuálnej tvorbe pre jednotlivcov aj skupiny, pre firmy aj neziskovky. Stali sme sa slovenskými partnermi medzinárodného projektu New Era, New Adventure.

Autori myšlienky tohto projektu veria, že neziskové organizácie majú skvelé iniciatívy, projekty a ich činnosť má významný spoločenský dopad, no zdroje a priestor na odkomunikovanie tejto činnosti zväčša nebývajú v top prioritách. Cieľom projektu je prepojiť mimovládne organizácie a profesionálov, ktorí sa venujú multimédiám a spoločne nájsť cestu, ako si mimovládne organizácie v rámci vlastných zdrojov vedia spraviť kvalitnejšiu komunikáciu svojich aktivít.

Do otvorenej výzvy na 4-dňové školenie sa prihlásilo približne 40 záujemcov. Po osobných pohovoroch sme vybrali 10 účastníčok a účastníkov, ktorí tréning absolvovali zadarmo. Program bol pripravený od teórie až po prax, viedli ho traja lektori. Ivan Ježík z Voices sa zameral na storytelling a prezentáciu pred publikom. Martina Slováková z Cukru pripravila prednášky o histórii videa, žánroch a o celom procese tvorby – od zadania po nahratie na sociálne siete. Jozef Pajerský z Cukru production viedol praktické cvičenia od práce s kamerou, cez nastavenie zvuku až po spracovanie materiálu a strih.

Podobné workshopy sa paralelne diali v ďalších troch partnerských krajinách – Maďarsku, Česku a Poľsku. Iniciátorom projektu je organizácia Palantír Film Alapítvány, na Slovensku sme školenia realizovali v spolupráci s neziskovou organizáciou Bronco.

 

Zdieľať