Kozmo

Preventívny program pre deti, animované videá, kniha, autorská pieseň, webstránka a oveľa viac. Najkomplexnejší projekt v portfóliu Cukru production.Kozmo a jeho dobrodružstvá je unikátny pôvodne slovenský preventívny program špeciálne navrhnutý pre prostredie slovenských školských a predškolských zariadení. Nie je zahraničnou adaptáciou, vychádza z reálií slovenských rodín a spoločnosti. V spolupráci s neziskovou organizáciou Centrum Slniečko na ňom pracujeme od roku 2015 a ide o náš najkomplexnejší projekt. Jedným z jeho hlavných cieľov je prevencia násilia na deťoch a medzi deťmi a ich vedenie k vzájomnej tolerancii

Pre projekt sme vymysleli kreatívny koncept, identitu a logo. V priebehu rokov sme vytvorili množstvo rôznorodých výstupov v online aj offline svete. Mnohé z nich  komunikuje hlavná webstránka projektu www.kozmove-dobrodruzstva.sk. Realizovali sme však aj ďalšie výstupy ako album s detskými pesničkami, jedinečný animovaný film pre planetáriá, alebo sériu animovaných videklipov.

Modernú webstránku sme postavili na platforme Woocommerce. V Cukru sme pre web naprogramovali a nadizajnovali custom šablónu, ktorá je prispôsobená mobilným zariadeniam a obsahuje hravo rozhýbané grafické prvky.

Ukážka zo série 18 krátkych vzdelávacích videí pre deti, ktoré sú dostupné v slovenskom aj ukrajinskom jazyku:
V rámci samotného preventívneho programu, na ktorom pracujeme od roku 2017 sme navrhli a zrealizovali množstvo učebných pomôcok a propagačných materiálov.

Napísali a vydali sme detskú knihu, pripravili pôvodnú autorskú skladbu, vytvorili spoločenskú hru a množstvo ďalších výstupov.
Preventívny program Kozmo a jeho dobrodružstvá je nástrojom, vďaka ktorému dokážu dospelí lepšie hovoriť s deťmi témach násilia a šikany. To všetko zaujímavou zážitkovou formou. Ak vás projekt zaujíma detailnejšie, pozrite si rozhovor s kreatívnou riaditeľkou projektu Martinou Slovákovou z roku 2018.
Zdieľať

Páči sa vám naša práca?

Hľadáte kreatívneho partnera na spoluprácu?
Ak vás naša tvorba zaujala, ozvite sa.
Chcem ponuku

Chcete spolupracovať?