Luft coworking

Naše videá potešia, ale aj pomáhajú. Ak máme na to kapacity a môžeme, tak radi pomôžeme. Videom sme tentokrát podporili azylový dom v Trnave.
Dátum uverejnenia: 10. augusta 2016

Azda sa, Šárka a Andrej, nenahneváte, ak v úvode tohto blogu odcitujeme časť vašej prihlášky do výzvy Cukru supports.

“Jsme dva, Andrej a Šárka, a v pohádkové Banské Štiavnici jsme spolu pod hlavičkou “OZ Dobre bude” otevřeli loni v júli Luft coworking. Naší vizí je podporovat místní šikovné lidi v jejich podnikatelských a řemeslnických aktivitách a užitečných projektech. Věříme totiž, že pokud podpoříte aktivního člověka, který se chce postavit na vlastní nohy, nepodporujete jen jeho, ale celou komunitu. Štiavnica se navíc potýká s celoslovenským nešvarem, že se tito šikovní lidé musí často odstěhovat za prací do Bratislavy nebo jiného velkého města. A celá lokální společnost se tím oslabuje.”

Ani dnes nedokážeme skrývať úprimné dojatie z týchto slov. Och! Luft coworking a Cukru majú jednú krvnú skupinu. Láska na prvý pohľad. Rozhodovanie bolo ťažké, prihlásilo sa 231 projektov a pomôcť videom zadarmo môžeme iba ôsmim. Podporiť niekoho šikovného, kto chce svojimi aktivitami podporiť ďalších šikovných ľudí, je proste neodolateľné. Luft sme do finálnej osmičky nakoniec nezaradili. Vymysleli sme to inak. Presunuli sme ho do kategórie “barter” a tým pádom podporíme predsa len viac ako osem dobrých projektov.

A tak sa Cukru na prvý augustový týždeň presťahovalo do Banskej Štiavnice. Luft nám zabezpečil ubytovanie a, samozrejme, priestor na prácu. Prvé tri dni sme pracovali iba na vlastných projektoch a zvyšok času sme venovali tvorbe videa pre Luft. Aby sme náš výrobný stereotyp narušili, vyhotovenie videa sme poňali ako interný workshop, v rámci ktorého sa do priamej výroby zapojili členovia nášho tímu, ktorí bežne s kamerou do styku neprichádzajú a na výroby nechodia. Príbeh videa pre Luft tak získal ďalší rozmer.

Veríme, že toto krátke video aj tento blog pomôžu do Luftu prilákať ešte viac ľudí a že príbeh Šárky a Andreja spoznajú ďalší. Milá Šárka a milý Andrej. Ďakujeme za týždeň strávený u vás a s vami. Ďakujeme za energiu a inšpiráciu. Ďakujeme za grilovačku a rozhovory. Sme veľmi radi, že sa naše cesty pretli a fandíme vám.

ARVE Error: Invalid URL https://vimeo.com/177720787 in url
Zdieľať