Sadíme budúcnosť

Keď nás oslovila Nadácia Ekopolis s ich novým projektom Sadíme budúcnosť, v Cukru sme hneď vedeli, že to bude výzva a zároveň náš nový obľúbený projekt. 

V rámci projektu bolo potrebné vytvoriť rozsiahlu vizuálnu identitu. Okrem hlavného loga a množstva unikátnych ikoniek bolo potrebné pri tvorbe myslieť na veľký objem offline a online výstupov. Vizuálnu identitu sme napokon obsiahli v 33-stranovom dizajnmanuáli. Logom, prvkami, fontami či ikonkami však naša práca neskončila.

Ďalšou fázou spolupráce bolo vytvorenie novej modernej webstránky sadimebuducnost.sk, ktorá nie je iba štýlovou digitálnou prezentáciou, ale aj registračným portálom. Hlavným cieľom webu je mapovať počet vysadených stromov na Slovensku a zároveň podpora výsadby stromov na Slovensku. Celý portál sme vo vytvorenej vizuálnej identite postavili na WordPresse. Portál je nadizajnovaný a naprogramovaný na mieru požiadaviek klienta.

Po spustení projektu nás čakala ďalšia práca a to pomoc pri propagovaní prvých výsadieb a ich dokumentácie prostredníctvom videí a fotografií. Klientovi sme pomohli skonzultovať aj stratégiu komunikácie pri získavní nových partnerstiev.
 

Okrem projektu, ktorý si žije svojím vlastným úspešným životom, je vždy obrovskou odmenou aj spätná väzba od klienta. Nadácia Ekopolis vnímala priebeh našej spolupráce takto:

„Rozhodnutie spolupracovať s Cukru bola skvelá voľba. Vďaka profesionálnemu, tvorivému, ale aj ľudsky príjemnému prístupu vznikli výsledky, s ktorými sme veľmi spokojní. V Cukru sme našli partnera, ktorý má cit pre obsah, aktívne hľadá fungujúce riešenia a plní dohody.“

Set hravých a originálnych ikoniek vytvorených na mieru pre potreby projektu a jeho komunikácie.

Návrhy vizuálov pre komunikáciu na sociálnych sieťach a v iných propagačných materiáloch.

 

Séria prezentačných dokumentov zachytávajúca jednotlivé výsadby, ich priebeh, atmosféru a výpovede kľúčových účastníkov. Videá sú doplnené o motion dizajn v identite projektu.


V roku 2023 sme v rámci projektu Sadíme budúcnosť pripravili v spolupráci s Nadáciou Ekopolis miniseriál o výsadbe a starostlivosti o stromy.
 

Zdieľať

Páči sa vám naša práca?

Hľadáte kreatívneho partnera na spoluprácu?
Ak vás naša tvorba zaujala, ozvite sa.
Chcem ponuku

Chcete spolupracovať?